Von Duprin PS914-4RL-4RL
  • MPN: PS914-4RL-4RL
  • JMAC ID: 200471622
JMAC_ID:
df_manual_boost:
1.25
PS 914 W/ 2 4RL OPTION BOARDS
Also known as: PS9144RL4RL
Technical Specifications:
  • Width: 12"
  • Depth: 4"
  • Height: 14"
  • Width (mm): 304.8
  • Input Voltage: 120 V AC, 230 V AC
  • Product Series: PS900
  • Output Current (A): 4
  • Environmental Certification: RoHS
  • Environmentally Friendly: Yes
  • Product Type: Power Supply
  • Output Voltage: 12 V DC @ 4 A, 24 V DC @ 4 A
  • Form Factor: Cabinet
  • Depth (mm): 101.6
  • Output Current: 4 A