Speco SPRK65CBT 6.5" 70/25V Coaxial Rock Speakers with Transformer
  • MPN: SPRK65CBT
  • JMAC ID: 200083209
Limited Stock
  • Expedited Shipping Available Expedited Shipping Available
  • Need it Tomorrow?
    Need it Tomorrow?
JMAC_ID:
df_manual_boost:
1.75
The Speco SPRK65CBT is a brown outdoor rock speaker with transformers.
UPC: 030519145039
Also known as: SO-SPRK65CBT, SPC-SPRK65CBT
Technical Specifications:
  • Product Type: Speaker System
  • Maximum Frequency Response (Hz): 20000
  • Color: Brown
  • Minimum Frequency Response (Hz): 90
  • Maximum Frequency Response: 20 kHz
  • Speaker Installation: Outdoor
  • RMS Output Power (W): 40
  • Speaker Configuration: 1.0
  • Country of Origin: Taiwan
  • Minimum Frequency Response: 90 Hz
  • RMS Output Power: 40 W
For more information about the Speco SPRK65CBT, please contact us.
  • Brown Color
  • 6.5" 70/25V Outdoor Rock Speaker with Transformers