NASCOM N200AU/ST
  • MPN: N200AU/ST
  • JMAC ID: 202356588
In Stock
  • Expedited Shipping Available Expedited Shipping Available
  • Need it Tomorrow?
    Need it Tomorrow?
JMAC_ID:
df_manual_boost:
1.45
MIGHTY MITE CL RX/NEO24IN AC
Also known as: J8-N200AUST, N200AUST
Technical Specifications:
  • Mounting Type: Overhead
  • Recommended Use: Door
  • Standard Gap: 2.75"
  • Lead Length: 36"
  • Lead Gauge: 0.87"
  • Product Color: Silver
  • Termination Style: Wire Leads
  • Connectivity Technology: Cable
  • Application/Usage: Commercial, Industrial
  • Color: Silver
  • Magnet Material: Neodymium
  • Input Current: 1.50 A
  • Product Material: Anodized Aluminum
  • Input Current (A): 1.5
  • Input Voltage: 200 V DC